Archive

Category - Ajankohtaista

Oulunsalon Vasaman Harjoitus hiihdot keväällä 2018

7.2.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Oulunsalon Vasaman Harjoitus hiihdot keväällä 2018

keskiviikkona 14.2.2018 klo 18.30

keskiviikkona 14.3.2018 klo 18.30

Sarjat ja matkat kaikille, sovitaan paikanpäällä

Tervetuloa hiihtämään !

Rantalakeus Cupin 1.osakilpailu Kisakankaalla 4.2.18 tulokset

4.2.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Av.PK.RL-CUP OsVan osak.4.2-18 (V)
T U L O K S E T
© Oulunsalon Vasama
T06; P06; T08; P08; T10; P10; T12; P12; T14; P14; T16; P16;


T06 Tytöt 6 vuotta 0.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Helmi Rauma              Limingan Niittomiehet           3.12
 Poisjääneet   1
  - 204.  40441850  Roosa Rahkolin           Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo


P06 Pojat 6 vuotta 0.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oskari Hurnasti          Oulaisten Taru                  2.48
  2. Nooa Karppelin           Limingan Niittomiehet           5.21         2.32

Sarjaluettelo


T08 Tytöt 8 vuotta 0.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eevi Puoskari            Kempeleen Kiri                  1.35
  2. Eevi Juka                Laitasaaren Veto                1.44         0.09
  3. Milja Tihinen            Laitasaaren Veto                1.51         0.15
  4. Siiri Rauma              Limingan Niittomiehet           2.14         0.38
  5. Sanni Siltala            Oulaisten Taru                  2.46         1.11
  6. Pinja Pekkala            Kempeleen Kiri                  3.29         1.54

Sarjaluettelo


P08 Pojat 8 vuotta 0.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arttu Tervonen           Kempeleen Kiri                  1.52
  2. Peetu Liuska             Kempeleen Kiri                  4.08         2.15
 Poisjääneet   1
  - 220.  40434312  Juho Marttila            Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo


T10 Tytöt 10 vuotta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viivi-Maija Ruonakoski   Limingan Niittomiehet           3.01
  2. Lila Lumme               Kempeleen Kiri                  3.04         0.02
  3. Enni Haataja             Limingan Niittomiehet           3.15         0.13
  4. Alina Kyllönen           Tyrnävän Ahmat                  3.23         0.21
  5. Saimi Puranen            Limingan Niittomiehet           3.33         0.31
  6. Emmi Majava              Pudasjärven Urheilijat          3.42         0.40
  7. Erika Hurnasti           Oulaisten Taru                  4.07         1.05
 Poisjääneet   2
  - 227.  40229174  Helmiina Similä          Oulun Hiihtoseura
  - 228.            Roosa Kotajärvi          Oulunsalon Vasama

Sarjaluettelo


P10 Pojat 10 vuotta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Santeri Ukkola           Saloisten Reipas                2.46
  2. Niko Liuska              Kempeleen Kiri                  3.02         0.16
  3. Kimi Lumme               Kempeleen Kiri                  3.10         0.24
  4. Sami Siltala             Oulaisten Taru                  3.18         0.32
  5. Matias Tihinen           Laitasaaren Veto                3.36         0.50
  6. Lari Rauma               Limingan Niittomiehet           3.36         0.50
  7. Peetu Pekkala            Kempeleen Kiri                  3.48         1.03
  8. Joel Sainio              Tyrnävän Ahmat                  6.28         3.43
 Poisjääneet   3
  - 236.  40226625  Lauri Simola             Tyrnävän Ahmat
  - 237.  40261596  Veeti Rahkolin           Limingan Niittomiehet
  - 239.  40226243  Atte Leskinen            Tyrnävän Ahmat

Sarjaluettelo


T12 Tytöt 12 vuotta 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Selma Mäkäräinen         Kempeleen Kiri                  4.38
  2. Aliisa Kärkkäinen        Kempeleen Kiri                  5.02         0.24
  3. Nelli-Lotta Karppelin    Limingan Niittomiehet           5.05         0.28
  4. Lania Adil Karim         Kempeleen Kiri                  5.20         0.42
  5. Maiju Palosaari          Kiimingin Urheilijat            5.33         0.56
  6. Vilja Kiviniemi          Limingan Niittomiehet           5.37         1.00
  7. Hilla Mattila            Limingan Niittomiehet           5.38         1.00
  8. Saija Nordström          Rantsilan Raikas                5.38         1.01
  9. Sanni Yliniitty          Oulaisten Taru                  5.39         1.01
 10. Lotta Talvensaari        Kiimingin Urheilijat            5.49         1.11
 11. Anni Marttinen           Tyrnävän Ahmat                  5.51         1.14
 12. Fanni Hietaharju         Oulaisten Taru                  5.56         1.18
 13. Amalia Majava            Pudasjärven Urheilijat          6.41         2.04
 14. Miia Kotajärvi           Oulunsalon Vasama               7.45         3.07
 Poisjääneet   1
  - 259.  40226624  Lilja Simola             Tyrnävän Ahmat

Sarjaluettelo


P12 Pojat 12 vuotta 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jaakko Parkkila          Pudasjärven Urheilijat          4.28
  2. Aleksi Laukka            Limingan Niittomiehet           4.37         0.10
  3. Aleksi Särkkä            Kempeleen Kiri                  5.10         0.43
  4. Vili-Veikka Ruonakoski   Limingan Niittomiehet           5.19         0.52

Sarjaluettelo


T14 Tytöt 14 vuotta 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ainokaisa Parkkila       Limingan Niittomiehet           4.17
  2. Essi Parkkila            Pudasjärven Urheilijat          4.20         0.03
  3. Iina Haataja             Limingan Niittomiehet           4.37         0.21
  4. Eevi Keränen             Kempeleen Kiri                  4.49         0.32
  5. Tytti Leino              Kempeleen Kiri                  5.12         0.56
  6. Sini Siltala             Oulaisten Taru                  5.55         1.39
 Poisjääneet   1
  - 274.  40083867  Selina Similä            Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo


P14 Pojat 14 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jesse Mokko              Oulun Hiihtoseura               7.55

Sarjaluettelo


T16 Tytöt 16 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inka Mattila             Limingan Niittomiehet           8.41
 Poisjääneet   1
  - 281.  32095096  Aada Anttila             Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo


P16 Pojat 16 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Ukkola            Saloisten Reipas                7.02
  2. Atte Laukka              Limingan Niittomiehet           7.39         0.38
 Poisjääneet   1
  - 283.  32792713  Vilho Koivula            Oulun Hiihtoseura

Lähtölistat Rantalakeus Cup 4.2.2018 Kisakankaalla

2.2.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

T06; P06; T08; P08; T10; P10; T12; P12; T14; P14; T16; P16;

Lähtölistat Rantalakeus Cup 4.2.2018 Kisakankaalla

Nimi Nro Lähtöaika Lisenssi Seura
T06 Tytöt 6 vuotta 0.4 km V
Helmi Rauma 3 12:01:00 40451232 Limingan Niittomiehet
Roosa Rahkolin 4 12:01:30 40441850 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P06 Pojat 6 vuotta 0.4 km V
Nooa Karppelin 7 12:03:00 60159776 Limingan Niittomiehet
Oskari Hurnasti 8 12:03:30 60177347 Oulaisten Taru
Sarjaluettelo
T08 Tytöt 8 vuotta 0.8 km V
Eevi Juka 11 12:05:00 60161723 Laitasaaren Veto
Siiri Rauma 12 12:05:30 40331751 Limingan Niittomiehet
Eevi Puoskari 13 12:06:00 40322581 Kempeleen Kiri
Sanni Siltala 14 12:06:30 40473623 Oulaisten Taru
Milja Tihinen 15 12:07:00 40469280 Laitasaaren Veto
Pinja Pekkala 16 12:07:30 40472413 Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
P08 Pojat 8 vuotta 0.8 km V
Peetu Liuska 19 12:09:00 40452278 Kempeleen Kiri
Juho Marttila 20 12:09:30 40434312 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
T10 Tytöt 10 vuotta 1.4 km V
Emmi Majava 23 12:11:00 40398646 Pudasjärven Urheilijat
Viivi-Maija Ruonakoski 24 12:11:30 40377347 Limingan Niittomiehet
Alina Kyllönen 25 12:12:00 40349536 Tyrnävän Ahmat
Saimi Puranen 26 12:12:30 40199194 Limingan Niittomiehet
Lila Lumme 27 12:13:00 40441901 Kempeleen Kiri
Enni Haataja 28 12:13:30 40199144 Limingan Niittomiehet
Helmiina Similä 29 12:14:00 40229174 Oulun Hiihtoseura
Erika Hurnasti 30 12:14:30 40347480 Oulaisten Taru
Roosa Kotajärvi 31 12:15:00 Oulunsalon Vasama
Sarjaluettelo
P10 Pojat 10 vuotta 1.4 km V
Veeti Rahkolin 34 12:16:30 40261596 Limingan Niittomiehet
Lauri Simola 35 12:17:00 40226625 Tyrnävän Ahmat
Santeri Ukkola 36 12:17:30 40140837 Saloisten Reipas
Sami Siltala 37 12:18:00 40473625 Oulaisten Taru
Kimi Lumme 38 12:18:30 40402777 Kempeleen Kiri
Lari Rauma 39 12:19:00 40261599 Limingan Niittomiehet
Atte Leskinen 40 12:19:30 40226243 Tyrnävän Ahmat
Niko Liuska 41 12:20:00 40316538 Kempeleen Kiri
Matias Tihinen 42 12:20:30 40463260 Laitasaaren Veto
Joel Sainio 43 12:21:00 40394955 Tyrnävän Ahmat
Peetu Pekkala 44 12:21:30 40457516 Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
T12 Tytöt 12 vuotta 2 km V
Aliisa Kärkkäinen 47 12:23:00 40347831 Kempeleen Kiri
Miia Kotajärvi 48 12:23:30 Oulunsalon Vasama
Lotta Talvensaari 49 12:24:00 40413122 Kiimingin Urheilijat
Vilja Kiviniemi 50 12:24:30 40339368 Limingan Niittomiehet
Fanni Hietaharju 51 12:25:00 40307573 Oulaisten Taru
Lania Adil Karim 52 12:25:30 60191333 Kempeleen Kiri
Nelli-Lotta Karppelin 53 12:26:00 40284228 Limingan Niittomiehet
Selma Mäkäräinen 54 12:26:30 40085119 Kempeleen Kiri
Anni Marttinen 55 12:27:00 40226244 Tyrnävän Ahmat
Saija Nordsröm 56 12:27:30 40473395 Rantsilan Raikas
Lilja Simola 57 12:28:00 40226624 Tyrnävän Ahmat
Sanni Yliniitty 58 12:28:30 60177336 Oulaisten Taru
Amalia Majava 59 12:29:00 40398645 Pudasjärven Urheilijat
Maiju Palosaari 60 12:29:30 60169222 Kiimingin Urheilijat
Hilla Mattila 61 12:30:00 40127024 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P12 Pojat 12 vuotta 2 km V
Aleksi Särkkä 64 12:31:30 60191140 Kempeleen Kiri
Aleksi Laukka 65 12:32:00 40153956 Limingan Niittomiehet
Jaakko Parkkila 66 12:32:30 40459246 Pudasjärven Urheilijat
Vili-Veikka Ruonakoski 67 12:33:00 40176962 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
T14 Tytöt 14 vuotta 2 km V
Iina Haataja 70 12:34:30 40075250 Limingan Niittomiehet
Sini Siltala 71 12:35:00 40465795 Oulaisten Taru
Essi Parkkila 72 12:35:30 40398642 Pudasjärven Urheilijat
Eevi Keränen 73 12:36:00 40351452 Kempeleen Kiri
Ainokaisa Parkkila 74 12:36:30 40077471 Limingan Niittomiehet
Selina Similä 75 12:37:00 40083867 Oulun Hiihtoseura
Tytti Leino 76 12:37:30 60175081 Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
P14 Pojat 14 vuotta 3.4 km V
Jesse Mokko 79 12:39:00 40192095 Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
T16 Tytöt 16 vuotta 3.4 km V
Aada Anttila 82 12:40:30 32095096 Limingan Niittomiehet
Inka Mattila 83 12:41:00 34415904 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P16 Pojat 16 vuotta 3.4 km V
Sakari Ukkola 86 12:42:30 33250717 Saloisten Reipas
Atte Laukka 87 12:43:00 40153958 Limingan Niittomiehet

Hippo Hiihdot Oulunsalon Kisakankaalla lauantaina 24.3.klo 12

8.1.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Hippo Hiihdot Oulunsalon Kisakankaalla lauantaina 24.3.klo 12

Sarjat ja matkat varmistus myöhemmin

Oulunsalon alakoulujen kisat tiistaina 20.2.2018 klo 10

8.1.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Oulunsalon alakoulujen kisat tiistaina 20.2.2018 klo 10  Kisakankaalla

Rantalakeus Cupin 1.osakilpailu Oulunsalon Kisakankaalla su 4.2.2018 klo 12.00

5.1.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Av. pk Nuorten Hiihdot, RL-cupin 1. osakilpailu (V)

su 4.2.2018 klo 12.00 Oulunsalon Kisakankaalla

Sarjat ja matkat:

M/ N16, M14: 3,4km; N14, M/ N12: 2km; M/ N10:1,4km, M/ N8: 0,8km; M/ N6 : 0,4km

Ilmoittautumiset Skipassi- tai lisenssinumeroineen ti 30.1.2018 mennessä: suvihelanen@mail.suomi.net

Osallistumismaksu 10€ maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä OsVa/ hiihtojaoston tilille:

Oulun OP FI67 5740 2720 0074 67. Seuran nimi selvästi näkyviin.

Tiedustelut: Suvi Helanen p. 050-3390660

www.oulunsalonvasama.f

 

 

Oulunsalon Vasaman Harjoitushiihdot Kisakankaalla talvella 2018

3.1.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Harjoitushiihdot

keskiviikko    14.2.2018   klo 18.30

keskiviikko   21.2.2018  klo 18.30

Harjoitushiihtojen  hiihtotapa vapaa ja sarjat  sovitaan osallistujien kesken paikanpäällä,jokaiselle löytyy sopiva sarja ja matka .

Tervetuloa hiihtämään !

OsVan maastojuoksut 30.8.2017 tulokset

30.8.2017  |  Kategoria Ajankohtaista

OsVan maastojuoksut 30.8.2017  tulokset

Roosa Kotajärvi T7  1.55 400 m
Miia Kotajärvi T10  8.26 1.4 km
Jaakko Kotajärvi M18  4.41 1.4 km
Olli-Pekka Kotajärvi M45  7.56 1.4 km
Esko Takalo M60  15.53 3.4 km
Jouko Lyytikäinen M65  19.26 3.4 km
Eero Kukkonen M  27.10 6.8 km
Jussi Rytky M  14.56 3.4 km

OsVan maastojuoksut keskiviikkona 30.8.2017 klo 18.30

20.8.2017  |  Kategoria Ajankohtaista

OsVan maastojuoksut keskiviikkona 30.8.2017 klo 18.30

Sarjat kaikille

Tervetuloa !

Osvan Maastojuoksut 16.8.2017 tulokset

17.8.2017  |  Kategoria Ajankohtaista

Osvan Maastojuoksut 16.8.2017 tulokset

Tytöt 7 v  400 m

1.Roosa Kotajärvi     1.54

Tytöt 10 v  1 km

1.Miia Kotajärvi      8.02

M16 v  1 km

1.Simo Kotajärvi      5.54

M18 v    1 km

1.Jaakko Kotajärvi    4.43

 

M45    1 km

1. Olli-Pekka Kotajärvi    8.07

M60  3,4 km

1.Esko Takalo         20.30

M65   3,4 km

1.Jouko Lyytikäinen   20.30