Archive

Category - Ajankohtaista

Hippo juoksut Oulunsalon Kisakankaalla 19.9.2018

14.9.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Hippo juoksut Oulunsalon Kisakankaalla 19.9.2018 klo 18.30

Sarjat ja matkat tytöille ja pojille

2015  ja nuoremmat 50 m

2013 – 2014   100 m

2011 – 2012   400 m

2009 – 2010  800 m

2007 – 2008  1,4 km

Tervetuloa juoksemaan !

OsVan Maastojuoksut 15.8.2018 tulokset

15.8.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

OsVan maastojuoksut 15.8.2018 tulokset

Tytöt 8 v  400 m

1.Roosa Kotajärvi      2.01

Tytöt 10 v  800 m

1.Miia Kotajärvi         4.32

Miehet  45 v    1,4 km

1.Olli-Pekka Kotajärvi    8.02

OsVan Maastojuoksut syksyllä 2018 Kisakankaalla

10.8.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Osvan  maastojuoksut syksyllä 2018 Kisakankaalla

Maastojuoksut keskiviikkona 15.8 klo 18.30

Maastojuoksut keskiviikkona 5.9 klo 18.00  (huomioi uusi päivämäärä ja aika) Yhtä aikaa Rantalakeus maastojuoksujen kanssa

Sarjat kaikille !

OsVan Maastojuoksut 6.6.2018 tulokset

6.6.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

OsVan Maastojuoksut 6.6.2018 tulokset

Tytöt 8 v  400 m

1.Roosa Kotajärvi      2.11

Tytöt 10 v  800 m

1.Miia Kotajärvi         4.31

 

OsVa : n maastojuoksut 23.5.2018 tulokset

23.5.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

OsVa : n maastojuoksut 23.5.2018 tulokset

Tytöt 8 v  400 m

1.Roosa Kotajärvi      1.58

Tytöt 10 v  1 ,4 km

1.Miia Kotajärvi         8.28

Miehet  20 v    1,4 km

1.Jaakko Kotajärvi    4.48

Miehet  45 v    1,4 km

1.Olli-Pekka Kotajärvi    8.34

 

Osvan sarja maastojuoksut keväällä 2018

11.5.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Osvan sarja maastojuoksut keväällä 2018

1.sarjamaastojuoksut keskiviikkona 23.5 klo 18.30

2.sarjamaastojuoksut keskiviikkona 06.6 klo 18.30

Sarjat kaikille !

Hippo Hiihdot 24.3.18 Oulunsalon Kisakankaalla Tulokset

24.3.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

 Hippo Hiihdot  24.3.18
Osallistuneet
Pojat 2015 50 m
Lenni Lepistö
Pojat 2014 50 m
Miska Rousti
Arvi Nurmenniemi
Pojat 2013 100 m
Eetu Kurikka
Mikael Muotka
Voitto Jaakola
Kasper Mäkelä
Severi Puoskari
Peetu Puurunen
Patrik Helkomaa
Pojat 2012 100 m
Veikka Hakala
Aris Vasiliou
Lassi Pesonen
Joona Sarviaho
Valtteri Keränen
Timo Vähäsöyrinki
Tytöt 2014 50 m
Veera Palola
Viivi Pesonen
Matilda Määttä
Pihla Oja
Tytöt 2013 100 m
Inka Moilanen
Mila Niskala
Enni Piiroinen
Isla Tuomi
Alisa Kiuttu
Roosa Kitti
Aada Honkala
Tytöt 2012 100 m
Annukka Hakala
Jessica Palo
Venla Kalliokoski
Adella Leinonen
Linnea Kattilakoski
Oona Turunen
Wilma Jarva
Aada Hakola
Iida Karhu
Miana Valikainen
Ada Tiensuu
Helmi Oja
Pojat 2011 400 m
1 Martti Nurmenniemi  2.11
2 Vilho Jaakola  2.22
3 Joonatan Tuomi  2.23
4 Manu Kaltio  2.24
5 Kuutti Ritakorpi  2.40
6 Samuel Määttä  2.48
7 Veeti Lepistö  2.50
8 Okko Pitkälä  3.14
9 Eemil Piiroinen  3.48
10 Viljami Katajala  4.07
11 Eeli Laukkanen  4.20
Pojat 2010 400 m
1 Eetu Keränen  2.00
2 Julius Vattula  2.33
3 Eemil Katajala  2.55
Pojat 2009 800 m
1 Joona Puurunen  4.15
2 Ruben Vattula  4.33
3 Matias Lilja  4.41
4 Eetu Lepistö  5.01
5 Juuso Sarviaho  5.37
Pojat 2008 1,4 km
1 Ossi Turunen  6.08
Pojat 2007 1,4 km
1 Elias Lilja  6.30
2 Veikka Lepistö  8.18
Pojat 2006 1,4 km
1 Bryan Hiltunen  9.06
Tytöt 2011 400 m
1 Noora Haikola  2.38
2 Hanna Lajunen  3.00
3 Saga Kiuttu  3.07
4 Oona Haataja  3.09
5 Elena Macagnano  4.05
6 Janna Palo  4.06
Tytöt 2010 400 m
1 Roosa Kotajärvi  2.34
2 Vilma Makkonen  2.37
3 Maya Niskala  2.54
4 Iita Nurmenniemi  3.06
5 Pihla Hänninen  3.17
Tytöt 2009 800 m
1 Lyydia Leinonen  4.13
2 Laura Haikola  4.54
3 Sofia Muotka  5.11
4 Milla Juujärvi  5.30
5 Veera Kalliokoski  6.20
Tytöt 2008 1,4 km
1 Netta Juujärvi  8.25
2 Venla Hänninen  10.27
Tytöt 2007 1,4 km
1 Vilja Kiviniemi  6.04
2 Miia Kotajärvi  7.52
3 Ulriikka Vattula  8.23
Tytöt 2006 1,4 km
1 Henriikka Vattula  7.26

Harjoitushiihdot Kisakankaalla 14.3.2018 tulokset

14.3.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Harjoitushiihdot Kisakankaalla 14.3.2018 tulokset

Tytöt  6 v   1.4 km perinteisellä

1.Oona Turunen             12.22

Tytöt  10 v  1.4 km  perinteisellä

1.Roosa Kotajärvi               9.26

Pojat  10 v  2 km  vapaalla

1.Ossi Turunen               12.02

Tytöt  12 v  1,4 km         vapaalla

1.Miia Kotajärvi                 8.08

Miehet  20 v  1.4  km  perinteisellä

1.Jaakko Kotajärvi            4.15

Miehet 45 v  2 km        vapaalla

1.Olli-Pekka Kotajärvi      10.34

 

OULUNSALON ALAKOULUJEN HIIHDOT 20.2.2018

20.2.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

OULUNSALON ALAKOULUJEN HIIHDOT 20.2.2018

T U L O K S E T

© Oulunsalon Vasama

 Tytöt 3 LK 1,4  km V

Sija  Nimi                            Koulu                      Loppuaika

1. Saima Vähäsöyrinki       Salonpää                        8.58

2. Paweelada Pumirin        Niemenranta                9.18

3. Elma Pöyskö                   Niemenranta                 9.56

4. Kiia Lohilahti                  Niemenranta                 10.04

5. Stella Piirainen               Salonpää                         10.14

6. Sylvia Myllynen             Niemenranta                   11.12

Pojat 3 LK 1,4 km V

Sija Nimi                          Koulu                      Loppuaika

1. Kaarlo Jurvelin            Niemenranta                    5.32

2. Klaus Jurvelin             Niemenranta                    6.28

3. Ossi Turunen               Niemenranta                    6.39

4. Veeti Korkiakoski        Niemenranta                  7.25

5. Iiro Korkiakoski         Niemenranta                    7.28

6. Vili Lindroos               Salonpää                           8.11

7. Lennart Räihä              Salonpää                          8.58

8. Aapo Ohtamaa            Salonpää                          9.28

9. Noa Crowe                   Salonpää                          10.27

10. Mikael Valtanen         Salonpää                       11.05

11. Milo Hämeenkorpi       Niemenranta             12.48

 Tytöt 4 LK 1,4 km V

Sija Nimi                         Koulu                       Loppuaika

1. Elmiina Holma            Niemenranta                     7.00

2. Karoliina Päätalo        Niemenranta                     7.05

3. Miia Kotajärvi              Salonpää                              7.48

4. Saaga Mätäsaho           Niemenranta                     8.03

5. Fanni Yli-Suvanto        Niemenranta                     8.34

6. Saana Haukipuro          Salonpää                          8.48

7. Martta Sorvari               Salonpää                           8.57

8. Elena Nissinaho           Niemenranta                     9.14

9. Pinja Malinen               Niemenranta                     9.41

10. Lilja Vahteri                  Niemenranta                    11.51

 Pojat 4 LK 1,4 km V

Sija Nimi                            Koulu                       Loppuaika

1. Ohto Vähäsöyrinki        Niemenranta                     6.50

2. Niko Parviainen             Niemenranta                     6.51

3. Albert Saarteenoja       Salonpää                              7.13

4. Joona Pyykkönen          Niemenranta                     7.50

5. Aaron Kuha                    Salonpää                            8.27

6. Sampo Lindroth           Niemenranta                     9.14

7. Tuure Takkinen            Niemenranta                     9.19

 Tytöt 5 LK 1,4 km V

Sija Nimi                               Koulu                      Loppuaika

1. Henriikka Ruokamo        Niemenranta                     5.36

2. Iina Pyykkönen                Niemenranta                     6.13

3. Helmiina Räihä               Salonpää                            6.48

4. Hilma Vähäsöyrinki       Salonpää                             8.15

5. Helmi Ilola                       Salonpää                             8.33

Pojat 5 LK 1,4 km V

Sija Nimi                            Koulu                       Loppuaika

1. Niklas Maijala                Niemenranta                     6.11

2. Rasmus Taskila            Salonpää                             6.16

3. Valtteri Junkkonen       Niemenranta                     6.28

4. Alvar Koskela                Niemenranta                     6.53

5. Miko Lääkkö                 Salonpää                             7.05

6. Olavi Pöyskö                 Niemenranta                     7.07

7. Roope Leskinen           Salonpää                             7.26

8. Erno Limma                 Niemenranta                     7.28

9. Joose Haapsaari          Niemenranta                     8.06

Tytöt 6 LK 1,4 km V

Sija Nimi                          Koulu                    Loppuaika

1. Sonja Haukipuro          Salonpää                           6.13

2. Veera Pesonen             Salonpää                           6.20

3. Isla Koskela                  Niemenranta                     6.38

 Pojat 6 LK 1,4 km V

Sija Nimi                            Koulu                      Loppuaika

1. Artturi Ervasti                Salonpää                            5.25

2. Valto Vähäsöyrinki       Niemenranta                     5.34

3. Joona Malinen              Niemenranta                     6.21

4. Okko Niemikorpi          Niemenranta                     6.25

 

Harjoitushiihdot Kisakankaalla 14.2.2018 tulokset

14.2.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Harjoitushiihdot Kisakankaalla 14.2.2018 tulokset

Tytöt  10 v  1.4 km  perinteisellä

1.Roosa Kotajärvi               10.22

Tytöt  12 v  2 km         vapaalla

1.Miia Kotajärvi                 14.27

Miehet  20 v  1.4  km   vapaalla

1.Jaakko Kotajärvi            3.34

Miehet 18 v 1.4 km      vapaalla

1.Simo Kotajärvi                4.51

Miehet 45 v  2 km        vapaalla

1.Olli-Pekka Kotajärvi      11.07

Miehet 65 v  10 km      vapaalla

1.Jouko Lyytikäinen         44.43