Archive

Category - Ajankohtaista

Hippo Hiihdot 16.3.2019 Oulunsalon Kisakankaalla

17.3.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

Hippo hiihdot 16.3.19 Oulunsalon Kisakankaalla
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Santeri Ukkola P2008 1,4 km  5.24
2 Ossi Turunen P2008 1,4 km  5.35
3 Aapo Parkkila P2008 1,4 km  6.08
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Nooa Auvinen P2009 1,4 km  6.45
2 Otto Parkkila P2009 1,4 km  7.42
3 Aaron Koskelo P2009 1,4 km  8.25
4 Eevert Hamari P2009 1,4 km  9.16
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Maya Niskala T2010 800 m  4.13
2 Roosa Kotajärvi T2010 800 m  4.19
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Elias Salmela P2011 400 m  1.42
2 Elian Koskelo P2011 400 m  2.03
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Saga Kiuttu T2011 400 m  2.16
2 Laura Palola T2011 400 m  3.08
3 Tua Töyrylä T2011 400 m  3.47
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Eeli Auvinen P2012 400 m  2.12
2 Eeli Vasankari P2012 400 m  2.45
3 Kalle Höykinpuro P2012 400 m  3.22
4 Niklas Kast P2012 400 m  3.23
5 Veikka Hakala P2012 400 m  3.35
Sij. Hiihtäjä sarja matka Aika
1 Oona Turunen T2012 400 m  2.29
2 Emilia Virtanen T2012 400 m  3.17
3 Sofia Saastamoinen T2012 400 m  3.33
4 Annukka Hakala T2012 400 m  3.56
Hiihtäjä sarja matka
Ilari Töyrylä P2013 100 m
Kasper Mäkelä P2013 100 m
Lenni Ylijoki P2013 100 m
Joona Vähäoja P2013 100 m
Aaro Haapakoski P2013 100 m
Viljami Tuovila P2013 100 m
Mikko Koponen P2013 100 m
Hiihtäjä sarja matka
Sofia Sirviö T2013 100 m
Emmi Norrkniivilä T2013 100 m
Mila Niskala T2013 100 m
Alisa Kiuttu T2013 100 m
Hiihtäjä sarja matka
Kaius Takala P2014 100 m
Otto Vasankari P2014 100 m
Amos Auvinen P2014 100 m
Konsta Salmela P2014 100 m
Tuukka Tuovila P2014 100 m
Hiihtäjä sarja matka
Pihla Rytilahti T2014 100 m
Seela Vasankari T2014 100 m
Veera Palola T2014 100 m
Aada Lyytikäinen T2014 100 m
Hiihtäjä sarja matka
Olli Virtanen P 2015 tai nuoremmat 50 m
Eetu Airio P 2015 tai nuoremmat 50 m
Veini Rytilä P 2015 tai nuoremmat 50 m
Nooa Lyytikäinen P 2015 tai nuoremmat 50 m
Hiihtäjä sarja matka
Edla Takala T 2015 tai nuoremmat 50 m
Emma Mäkelä T 2015 tai nuoremmat 50 m
Henna Norrkniivilä T 2015 tai nuoremmat 50 m
Josefiina Kurtti T 2015 tai nuoremmat 50 m

OsVan Harjoitushiihdot Kisakankaalla talvella 2019

1.3.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

              OsVa Harjoitushiihdot Kisakankaalla talvella 2019
Harjoitushiihdot 31.1.2019
Sarja Hiihtäjä loppuaika matka Hiihtotapa
P5 Lenni Ylijoki  5.45 400 m P
T12 Miia Kotajärvi  8.37 1,4 km V
T10 Roosa Kotajärvi  5.45 800 m P
M Edvard Kotajärvi  4.34 1.4 km P
Harjoitushiihdot 14.2.2019
Sarja Hiihtäjä loppuaika matka Hiihtotapa
P5 Lenni Ylijoki  5.08 400 m P
T12 Miia Kotajärvi  6.59 1,4 km V
T10 Roosa Kotajärvi  5.30 800 m V
M45 Olli-Pekka Kotajärvi  5.48 1,4 km V
Harjoitushiihdot 28.2.2019
P5 Lenni Ylijoki  4.18 400 m P
T10 Roosa Kotajärvi  5.17 800 m V
M Edvard Kotajärvi  3.22 1.4 km V
M45 Olli-Pekka Kotajärvi  5.03 1,4 km V

Oulunsalon Alakoulujen hiihtokisat (3-5 luokat) 21.2.2019

21.2.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

OULUNSALON ALAKOUL. HIIH. 2019

T U L O K S E T

© Oulunsalon Vasama
T.3.LK; P.3LK; T.4LK; P.4LK; T.5LK; P.5LK; T.6LK; P.6LK;

T.3.LK Tytöt 3 Luokka 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                    Loppuaika         Ero  1. Aleksandra Ervasti       Salonpää                     7.02,30 2. Leinonen Lyydia         Kirkonkylä                   7.05,50     0.03,20 3. Linnea Kellokoski       Salonpää                     8.05,36     1.03,06 4. Alina Luokkanen         Niemenranta                 8.14,27     1.11,97 5. Milla Juujärvi           Niemenranta                 8.56,67     1.54,37 6. Matilda Saarni           Niemenranta                 9.01,68     1.59,38 7. Ollanketo Saana         Pitkäkangas                 9.01,94     1.59,64 8. Jonna Lääkkö             Salonpää                     9.25,43     2.23,13 9. Sonja Kauppi             Salonpää                     9.58,29     2.55,99 10. Lilian Lehtola          Niemenranta                 10.29,85     3.27,55 11. Linnea Karhumaa         Salonpää                   10.48,49     3.46,19 12. Salli Sorvari           Salonpää                   10.50,91     3.48,61 13. Sanni Karhu             Salonpää                    10.53,76     3.51,46 14. Keesia Vähä             Niemenranta                 11.56,66     4.54,36 15. Wall Daniela             Kirkonkylä                 12.26,49     5.24,19 16. Iljana” ”Anni ””pikku likKirkonkylä                 12.40,50     5.38,20 17. Hyttinen Ronja           Kirkonkylä                 12.59,90     5.57,60 18. Anna Ollila             Salonpää                   13.26,81     6.24,51 19. Koskela Aino             Kirkonkylä                 14.42,67     7.40,37 Poisjääneet   3 – 110.           Seela Jokinen           Niemenranta – 113.           Huovinen Kiia           Kirkonkylä – 116.           Riikola Arianna         Kirkonkylä

Sarjaluettelo

P.3LK Pojat 3 Luokka 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                     Loppuaika         Ero  1. Veikka Pirttikoski       Kirkonkylä                   6.04,06 2. Matias Lilja 3A         Pitkäkangas                 6.24,99     0.20,93 3. Kuha Aatu               Salonpää                     7.01,98     0.57,92 4. Ronkainen Uljas         Salonpää                     7.22,44     1.18,38 5. Koskelo Aaron           Niemenranta                  7.42,99     1.38,93 6. Ruben Vattula 3B         Pitkäkangas                 8.04,53     2.00,47 7. Arttu Kälkäjä 3A         Pitkäkangas                 8.23,34     2.19,28 8. Parkkila Otto           Niemenranta                 8.26,12     2.22,06 9. Kalle Kokko             Kirkonkylä                   8.30,53     2.26,47 10. Lääkkö Kasper           Niemenranta                 8.32,32     2.28,26 11. Eetu Lepistö 3B         Pitkäkangas                 8.35,48     2.31,42 12. Säkkinen Miilo           Niemenranta                 8.43,84     2.39,78 13. Takkinen Lenna           Niemenranta                 9.01,41     2.57,35 14. Miko Kivirinta 3A       Pitkäkangas                 9.06,68     3.02,62 15. Ohtamaa Eeli            Salonpää                     9.08,85     3.04,79 16. Eeli Soukka 3B           Pitkäkangas                 9.20,21     3.16,15 17. Eevert Hamari           Kirkonkylä                   9.43,69     3.39,63 18. Väinö Kokko             Kirkonkylä                   9.45,29     3.41,23 19. Viinonen Miro           Salonpää                     9.54,14     3.50,08 20. Luka Kukkola             Kirkonkylä                 10.34,10     4.30,04 21. Santtu Saarinen 3A       Pitkäkangas                10.40,72     4.36,66 22. Hämeenkorpi Vili         Niemenranta                 11.21,16     5.17,10 23. Otso Säkkinen           Pitkäkangas                 11.22,89     5.18,83 24. Veeti Pitkäranta         Kirkonkylä                 11.40,18     5.36,12 25. Lääkkö Niilas           Salonpää                   12.13,74     6.09,68 26. Jimi Karvonen           Kirkonkylä                 12.47,96     6.43,90 27. Aarni Taajoranta         Kirkonkylä                 13.01,20     6.57,14 28. Eetu Taskila             Kirkonkylä                 13.38,21     7.34,15 29. Arttu Ranta-Eskola 3A   Pitkäkangas                 15.21,11     9.17,05 Poisjääneet   9 – 128.           Aaron Kalliokoski        Kirkonkylä – 136.           Kalle Meriläinen 3B     Pitkäkangas – 139.           Mätäsaho Paulus         Niemenranta – 143.           Konsta Meriläinen 3B     Pitkäkangas – 144.           Aaro Remes               Kirkonkylä – 148.           Jimi Karvonen           Kirkonkylä – 156.           Niemikorpi Uki           Niemenranta – 160.           Vahteri Mikael           Niemenranta – 163.           Vähäsöyrinki Toivo       Salonpää

Sarjaluettelo

T.4LK Tytöt 4 Luokka 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                     Loppuaika         Ero  1. Laitala Ellamaria       Niemenranta                 5.58,00 2. Sassi Ulriika           Niemenranta                 7.02,35     1.04,35 3. Ilvesluoto Lilli         Niemenranta                 7.28,92     1.30,92 4. Veea Huovinen           Kirkonkylä                   7.32,28     1.34,28 5. Perälä Hilda             Niemenranta                 7.40,24     1.42,24 6. Koskela Adele            Niemenranta                 8.04,02     2.06,02 7. Limma Oivi               Niemenranta                 8.14,21     2.16,21 8. VIlja Koskelo           Pitkäkangas                 8.17,90     2.19,90 9. Juujärvi Netta           Niemenranta                 8.21,88     2.23,88 10. Saima Vähäsöyrinki       Salonpää                     8.35,87     2.37,87 11. Jemina Määttä           Kirkonkylä                   8.50,42     2.52,42 12. Pöyskö Elma             Niemenranta                 9.35,19     3.37,19 13. Mette Rasinaho           Pitkäkangas                 10.00,25     4.02,25 14. Lohilahti Kiia           Niemenranta                 10.12,45     4.14,45 15. Kärppä Viola             Niemenranta                11.00,66     5.02,66 16. Minea Pudas             Kirkonkylä                 11.22,86     5.24,86 17. Lismarly Ovalles         Kirkonkylä                 11.29,28     5.31,28 18. Vilina Ilola             Salonpää                   11.58,55     6.00,55 19. Halla Parkkinen         Kirkonkylä                 12.15,80     6.17,80 20. Saana Regina             Pitkäkangas                 12.29,25     6.31,25 21. Meeri Kivirinta         Pitkäkangas                 12.32,75     6.34,75 22. Emilia Silvola           Kirkonkylä                 12.54,28     6.56,28 23. Malla Ojala             Kirkonkylä                 13.01,99     7.03,99 24. Rianna Virkkula          Kirkonkylä                 14.39,48     8.41,48 Poisjääneet   1 – 186.           Eveliina Pitkäkangas     Pitkäkangas

Sarjaluettelo

P.4LK Pojat 4 Luokka 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                     Loppuaika         Ero  1. Arrelo Ukko             Niemenranta                 6.04,92 2. Korkiakoski Iiro         Niemenranta                 6.11,42     0.06,50 3. Vili Lindroos           Salonpää                     6.32,48     0.27,56 4. Korkiakoski Veeti       Niemenranta                 7.15,32     1.10,40 5. Aarni Säkkinen           Pitkäkangas                 7.17,42     1.12,50 6. Oskar Lääkkö             Salonpää                     7.36,16     1.31,24 7. Aaro Koskelo             Pitkäkangas                8.01,97     1.57,05 8. Sarkkinen Lauri         Niemenranta                 8.17,90     2.12,98 9. Jeremia Virpi           Kirkonkylä                   8.20,64     2.15,72 10. Lennart Räihä           Salonpää                     8.35,34     2.30,42 11. Aapo Ohtamaa             Salonpää                     8.39,36     2.34,44 12. Yli-Suvanto Daniel       Pitkäkangas                 8.58,53     2.53,61 13. Veeti Ranta             Pitkäkangas                 8.59,08     2.54,16 14. Hämeenkorpi Milo         Niemenranta                 9.22,26     3.17,34 15. Miro Kolppanen           Pitkäkangas                 10.01,58     3.56,66 16. Pietilä Urho             Niemenranta                 10.54,84     4.49,92 17. Justus Räinä             Kirkonkylä                 14.15,25     8.10,33

Sarjaluettelo

T.5LK Tytöt 5 Luokka 2 km V

Sija Nimi                     Seura                     Loppuaika         Ero  1. Toljamo Vilma           Kirkonkylä                 10.36,27 2. Pellikka Enni           Kirkonkylä                 10.45,96     0.09,69 3. Vattula Ulriikka         Pitkäkangas                 11.14,33     0.38,06 4. Mustonen Ida            Niemenranta                 11.15,93     0.39,66 5. Soppela Karoliina       Kirkonkylä                 11.51,40     1.15,13 6. Jutila Ronja             Niemenranta                 12.21,11     1.44,84 7. Päätalo Karoliina       Niemenranta                 12.48,55     2.12,28 8. ””Iivo”” Tackett” ”ScarleKirkonkylä                 13.45,08     3.08,81 9. Ollanketo Saana         Pitkäkangas                 13.56,92     3.20,65 10. Korhonen Erin           Niemenranta                14.23,77     3.47,50 11. Yli-suvanto Fanni       Niemenranta                 14.31,04     3.54,77 12. Tuppurainen Hanna       Pitkäkangas                 14.37,08     4.00,81 13. ””Pärmäkoski”” Tervonen” Kirkonkylä                 15.06,38     4.30,11 14. Lahtinen Vilina         Niemenranta                 15.22,61     4.46,34 15. Nikkari Liisa           Kirkonkylä                 15.25,33     4.49,06 16. ””Calla”” Karjalainen” ”NKirkonkylä                 15.40,98     5.04,71 17. Koshnaw Reyan           Niemenranta                 15.47,61     5.11,34 18. ””armas”” Kukkola” ”AmeliKirkonkylä                 17.06,57     6.30,30 19. Kolppanen Kira           Pitkäkangas                 17.43,40     7.07,13 20. ””Mäkäräinen”” Orajärvi” Kirkonkylä                 17.47,82     7.11,55 21. ””Takalo”” Tuomikoski” ”VKirkonkylä                 18.48,21     8.11,94 22. Taajoranta Aada         Kirkonkylä                 19.22,27     8.46,00 Poisjääneet   8 – 218.            Marin Mette             Kirkonkylä – 221.           Miia Kotajärvi           Salonpää – 224.           Lyttinen Amanda         Kirkonkylä – 228.           Perälä Ella             Pitkäkangas – 230.           Mätäsaho Saaga           Niemenranta – 233.           Lohisalo Jenni           Kirkonkylä – 235.           Parviainen Aada         Kirkonkylä – 236.           Tapaninen Maija         Pitkäkangas

Sarjaluettelo

P.5LK Pojat 5 Luokka 2 km V

Sija Nimi                     Seura                     Loppuaika         Ero  1. Lilja Elias             Pitkäkangas                 9.22,96 2. Vihtori Kellokoski       Salonpää                   10.16,51     0.53,55 3. Kuurlunti Veikka         Pitkäkangas                 10.40,75     1.17,79 4. Korkiakoski Joona       Kirkonkylä                 10.47,66     1.24,70 5. Leinonen Antton         Kirkonkylä                 10.51,67     1.28,71 6. Vähäsöyrinki Ohto       Niemenranta                 10.54,81     1.31,85 7. Veikka Lepistö           Pitkäkangas                 11.00,21     1.37,25 8. Pakaslahti Onni         Kirkonkylä                 11.29,97     2.07,01 9. Haapsaari Amos          Niemenranta                 11.32,29     2.09,33 10. Ruotsalainen Veeti       Kirkonkylä                 11.48,23     2.25,27 11. Mehtälä Benjami         Niemenranta                 11.49,19     2.26,23 12. Kääntö Jesper           Niemenranta                 11.54,72     2.31,76 13. Sivula Aaro             Kirkonkylä                 12.13,66     2.50,70 14. Aaron Kuha               Salonpää                   12.15,45     2.52,49 15. Sovijärvi Lauri         Kirkonkylä                12.54,60     3.31,64 16. Schromm Daniel           Kirkonkylä                 12.54,88     3.31,92 17. Pyykkönen Joona         Kirkonkylä                 13.22,43     3.59,47 18. Iljana Jaakko           Kirkonkylä                 13.55,67     4.32,71 19. Marttinen Aleksi         Kirkonkylä                 14.18,18     4.55,22 20. Käkelä Iikka             Kirkonkylä                 14.22,34     4.59,38 21. Aula Kim                 Kirkonkylä                 14.26,89     5.03,93 22. Tonteri Pekka           Kirkonkylä                 15.27,13     6.04,17 23. Kurkela Aksel           Niemenranta                 15.53,64     6.30,68 24. Hosionaho Aaron         Kirkonkylä                 15.57,10     6.34,14 25. Barsk Juho              Kirkonkylä                 16.04,09     6.41,13 26. Kärkkäinen Niklas       Kirkonkylä                 16.47,97     7.25,01 27. Mattila Vesa             Kirkonkylä                 16.56,07     7.33,11 28. Manninen Kaapo           Niemenranta                 17.25,43     8.02,47 29. Törmänen Aamos           Kirkonkylä                 17.27,48     8.04,52 30. Poussu Elias             Kirkonkylä                 17.40,67     8.17,71 31. Polojärvi Vili           Kirkonkylä                18.34,58     9.11,62 32. Ranta-Eskola Eetu       Pitkäkangas                 19.14,90     9.51,94 33. Kukkola Valtteri         Kirkonkylä                 19.37,89     10.14,93 34. Tuominen Joonatan       Kirkonkylä                 19.45,72     10.22,76 35. Anttila Matias           Kirkonkylä                 23.19,15     13.56,19 36. Koskela Ossi             Kirkonkylä                 24.40,76     15.17,80 Keskeyttäneet   1 – 271.           Pesonen Aaro             Niemenranta Poisjääneet   6 – 250.           kiljunen Veikko         Kirkonkylä – 256.           Härö Matthew             Kirkonkylä – 257.           Markuksela Pessi         Kirkonkylä – 265.           Wennström Ali           Kirkonkylä – 268.            Possakka Heikki         Kirkonkylä – 275.           Lapinkangas Akke         Kirkonkylä

Sarjaluettelo

T.6LK Tytöt 6 Luokka 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika         Ero  1. Pigg Viena               Kirkonkylä                   9.44,34 2. Okkonen Julia           Pitkäkangas                 10.02,22     0.17,88 3. Perälä Venla             Niemenranta                 10.56,70     1.12,36 4. Helmiina Räihä           Salonpää                   11.09,26     1.24,92 5. Milka Kellokoski         Salonpää                   11.17,36     1.33,02 6. Maunula Säde             Pitkäkangas                 12.05,31     2.20,97 7. Mikkonen Helmi           Kirkonkylä                 12.06,97     2.22,63 8. Pyykkönen Iina           Niemenranta                 12.13,87     2.29,53 9. Nella Kuha               Salonpää                   12.36,49     2.52,15 10. Helmi Ilola            Salonpää                   15.14,90     5.30,56 11. Iina Ilola               Salonpää                   16.04,85     6.20,51 Poisjääneet   1 – 298.           Jakola Mimmi             Kirkonkylä

Sarjaluettelo

P.6LK Pojat 6 Luokkta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                     Loppuaika         Ero  1. Olavi Pöyskö             Niemenranta                 9.11,09 2. Aatos Ronkainen         Salonpää                     9.24,97     0.13,88 3. Päätalo Lauri           Kirkonkylä                   9.28,70     0.17,61 4. Kuukasjärvi Ville       Kirkonkylä                   9.55,67     0.44,58 5. Miko Lääkkö             Salonpää                    10.24,83     1.13,74 6. Rasmus Taskila           Salonpää                   10.28,10     1.17,01 7. Selander Jura           Kirkonkylä                 10.33,19     1.22,10 8. Koskelo Eliel           Niemenranta                 10.48,35      1.37,26 9. Koskelo Alvar           Niemenranta                 11.16,65     2.05,56 10. Ansamaa Valle           Kirkonkylä                 11.25,58     2.14,49 11. Niko Savuoja             Kirkonkylä                 11.32,03     2.20,94 12. Joose Haapsaari         Niemenranta                 11.41,64     2.30,55 13. Arttu Kaakinen           Kirkonkylä                 12.11,30     3.00,21 14. Erno Limma               Niemenranta                 12.33,64     3.22,55 15. Veeti Ohtamaa            Salonpää                   12.45,54     3.34,45 16. Arttu Leskinen           Salonpää                   13.19,23     4.08,14 17. Roni Pussinen           Kirkonkylä                 15.20,63     6.09,54 18. Isotalus Arvi           Kirkonkylä                 15.33,84     6.22,75 Poisjääneet   4 – 307.           Konsta Kurkela           Niemenranta – 309.           Kanniainen Matias       Kirkonkylä – 316.           Junkkonen Valtteri       Niemenranta – 321.           Soukka Janne             Kirkonkylä

Sarjaluettelo

Rantalakeus Cup 1.osakilpailu 3.2.2019 Kisakankaalla

3.2.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

Av.PK.RL-Cup OsVa osak. 3.2.2019 (V
T U L O K S E T
© Oulunsalon Vasama
T06; T08; P08; T10; P10; T12; P12; T14; P14; T16; P16;


T06 Tytöt 6 vuotta 0.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Noora Rahkolin           Limingan Niittomiehet        3.57,28
  2. Emma Tihinen             Laitasaaren Veto             4.37,93      0.40,65

Sarjaluettelo


T08 Tytöt 8 vuotta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Rahkolin           Limingan Niittomiehet        4.50,25
  2. Nella Matturi            Limingan Niittomiehet        5.05,59      0.15,34
  3. Helmi Rauma              Limingan Niittomiehet        7.00,17      2.09,92

Sarjaluettelo


P08 Pojat 8 vuotta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arttu Tervonen           Kempeleen Kiri               3.53,11
  2. Juho Marttila            Limingan Niittomiehet        4.03,28      0.10,17
  3. Elias Tihinen            Laitasaaren Veto             6.17,54      2.24,43

Sarjaluettelo


T10 Tytöt 10 vuotta 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eevi Juka                Laitasaaren Veto             7.00,20
  2. Milja Tihinen            Laitasaaren Veto             7.20,49      0.20,29
  3. Sofi Rinta               Laitasaaren Veto             7.37,14      0.36,94
  4. Seita Hallikainen        Limingan Niittomiehet        7.42,94      0.42,74
  5. Iina-Emilia Häyry        Limingan Niittomiehet        7.45,39      0.45,19
  6. Emmi Polvi               Laitasaaren Veto             7.52,86      0.52,66
  7. Roosa  Kotajärvi         Oulunsalon Vasama            9.31,46      2.31,26
 Poisjääneet   2
  - 219.  40322581  Eevi Puoskari            Kempeleen Kiri
  - 223.  40331751  Siiri Rauma              Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo


P10 Pojat 10 vuotta 1.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veeti Rahkolin           Limingan Niittomiehet        5.10,33
  2. Matias Tihinen           Laitasaaren Veto             6.23,05      1.12,72
  3. Topi Kitinprami          Saloisten Reipas             6.23,26      1.12,93
  4. Viljami Laurila          Saloisten Reipas             8.10,27      2.59,94
 Poisjääneet   2
  - 227.  60213514  Aleksi Uutinen           Oulun Hiihtoseura
  - 229.  40407507  August Schmitt           Laitasaaren Veto

Sarjaluettelo


T12 Tytöt 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aliisa Kärkkäinen        Kempeleen Kiri               9.05,44
  2. Emilia Hakasalmi         Kuivasjärven Aura            9.12,27      0.06,83
  3. Hilla Mattila            Limingan Niittomiehet       10.01,36      0.55,92
  4. Vilja Kiviniemi          Limingan Niittomiehet       10.09,36      1.03,92
  5. Lotta Talvensaari        Kiimingin Urheilijat        10.13,85      1.08,41
  6. Saimi Puranen            Limingan Niittomiehet       11.47,83      2.42,39
  7. Enni Haataja             Limingan Niittomiehet       12.11,15      3.05,71
  8. Miia Kotajärvi           Oulunsalon Vasama           14.34,96      5.29,52
 Poisjääneet   2
  - 236.  1008914   Emma Mäki-Mikkilä        Kempeleen Kiri
  - 242.  40349536  Alina Kyllönen           Tyrnävän Ahmat

Sarjaluettelo


P12 Pojat 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Onni Kukkonen            Oulun Hiihtoseura            8.00,44
  2. Santeri Ukkola           Saloisten Reipas             9.43,98      1.43,54
 Poisjääneet   7
  - 247.  40142306  Joona Mäenpää            Tyrnävän Ahmat
  - 248.  40407506  Akseli Schmitt           Laitasaaren Veto
  - 249.  40261599  Lari Rauma               Limingan Niittomiehet
  - 250.  40316538  Arttu Tervonen           Kempeleen Kiri
  - 252.  60285225  Oiva Hallikainen         Limingan Niittomiehet
  - 253.  40316538  Niko Liuska              Kempeleen Kiri
  - 254.  40127417  Matias Mäkelä            Tyrnävän Ahmat

Sarjaluettelo


T14 Tytöt 14 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iina Haataja             Limingan Niittomiehet        8.05,99
  2. Nelli-Lotta Karppelin    Limingan Niittomiehet        8.16,93      0.10,94
  3. Lania Karim              Kempeleen Kiri               8.41,99      0.36,00

Sarjaluettelo


P14 Pojat 14 vuotta 3.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

 Poisjääneet   1
  - 262.  40153956  Aleksi Laukka            Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo


T16 Tytöt 16 vuotta 3.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Helmi Kukkonen           Oulun Hiihtoseura           11.21,02
  2. Inka Mattila             Limingan Niittomiehet       13.12,33      1.51,31
 Poisjääneet   1
  - 265.  40077471  Aino-Kaisa Parkkila      Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo


P16 Pojat 16 vuotta 3.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Ukkola            Saloisten Reipas            10.15,56
  2. Aappo Mustonen           Kempeleen Kiri              11.29,13      1.13,57
 Poisjääneet   1
  - 271.  40153958  Atte Laukka              Limingan Niittomiehet

Av.PK.RL-Cup OsVa osak. 3.2.2019 Kisakankaalla V L Ä H T Ö L I S T A

31.1.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

Av.PK.RL-Cup OsVa osak. 3.2.2019 (V
L Ä H T Ö L I S T A
© Oulunsalon Vasama


T06; T08; P08; T10; P10; T12; P12; T14; P14; T16; P16;

Nimi Nro Lähtöaika Lisenssi Seura
T06 Tytöt 6 vuotta 0.4 km V
Noora Rahkolin 3 12:01:00 60285229 Limingan Niittomiehet
Emma Tihinen 4 12:01:30 60308848 Laitasaaren Veto
Sarjaluettelo
T08 Tytöt 8 vuotta 0.8 km V
Helmi Rauma 7 12:03:00 40451232 Limingan Niittomiehet
Nella Matturi 8 12:03:30 40387529 Limingan Niittomiehet
Roosa Rahkolin 9 12:04:00 40441850 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P08 Pojat 8 vuotta 0.8 km V
Juho Marttila 12 12:05:30 40434312 Limingan Niittomiehet
Elias Tihinen 13 12:06:00 60308846 Laitasaaren Veto
Arttu Tervonen 14 12:06:30 40395469 Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
T10 Tytöt 10 vuotta 1.4 km V
Milja Tihinen 17 12:08:00 40469280 Laitasaaren Veto
Seita Hallikainen 18 12:08:30 60285233 Limingan Niittomiehet
Eevi Puoskari 19 12:09:00 40322581 Kempeleen Kiri
Sofi Rinta 20 12:09:30 60306823 Laitasaaren Veto
Roosa Kotajärvi 21 12:10:00 Oulunsalon Vasama
Emmi Polvi 22 12:10:30 60169237 Laitasaaren Veto
Siiri Rauma 23 12:11:00 40331751 Limingan Niittomiehet
Eevi Juka 24 12:11:30 60161723 Laitasaaren Veto
Sarjaluettelo
P10 Pojat10 vuotta 1.4 km V
Aleksi Uutinen 27 12:13:00 60213514 Oulun Hiihtoseura
Viljami Laurila 28 12:13:30 60233525 Saloisten Reipas
August Schmitt 29 12:14:00 40407507 Laitasaaren Veto
Topi Kitinprami 30 12:14:30 60150020 Saloisten Reipas
Matias Tihinen 31 12:15:00 40463260 Laitasaaren Veto
Veeti Rahkolin 32 12:15:30 40261596 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
T12 Tytöt 12 vuotta 2 km V
Vilja Kiviniemi 35 12:17:00 40339368 Limingan Niittomiehet
Emma Mäki-Mikkilä 36 12:17:30 1008914 Kempeleen Kiri
Saimi Puranen 37 12:18:00 40199194 Limingan Niittomiehet
Miia Kotajärvi 38 12:18:30 Oulunsalon Vasama
Enni Haataja 39 12:19:00 40199144 Limingan Niittomiehet
Lotta Talvensaari 40 12:19:30 40413132 Kiimingin Urheilijat
Emilia Hakasalmi 41 12:20:00 40417749 Kuivasjärven Aura
Alina Kyllönen 42 12:20:30 40349536 Tyrnävän Ahmat
Aliisa Kärkkäinen 43 12:21:00 40347831 Kempeleen Kiri
Hilla Mattila 44 12:21:30 40127024 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P12 Pojat 12 vuotta 2 km V
Joona Mäenpää 47 12:23:00 40142306 Tyrnävän Ahmat
Akseli Schmitt 48 12:23:30 40407506 Laitasaaren Veto
Lari Rauma 49 12:24:00 40261599 Limingan Niittomiehet
Arttu Tervonen 50 12:24:30 40316538 Kempeleen Kiri
Santeri Ukkola 51 12:25:00 40140837 Saloisten Reipas
Oiva Hallikainen 52 12:25:30 60285225 Limingan Niittomiehet
Niko Liuska 53 12:26:00 40316538 Kempeleen Kiri
Matias Mäkelä 54 12:26:30 40127417 Tyrnävän Ahmat
Sarjaluettelo
T14 Tytöt 14 vuotta 2 km V
Iina Haataja 57 12:28:00 40075250 Limingan Niittomiehet
Lania Karim 58 12:28:30 60191333 Kempeleen Kiri
Nelli-Lotta Karppelin 59 12:29:00 40284228 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P14 Pojat 14 vuotta 3.4 km V
Aleksi Laukka 62 12:30:30 40153956 Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
T16 Tytöt 16 vuotta 3.4 km V
Aino-Kaisa Parkkila 65 12:32:00 40077471 Limingan Niittomiehet
Inka Mattila 66 12:32:30 34415904 Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
P16 Pojat16 vuotta 3.4 km V
Aappo Mustonen 69 12:34:00 40390828 Kempeleen Kiri
Sakari Ukkola 70 12:34:30 33250717 Saloisten Reipas
Atte Laukka 71 12:35:00 40153958 Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo

Av. pk Nuorten Hiihdot, RL-cupin 1. osakilpailu (V) su 3.2.2019 klo 12

26.1.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

Av. pk Nuorten Hiihdot, RL-cupin 1. osakilpailu (V)

su 3.2.2019 klo 12.00 Oulunsalon Kisakankaalla

Pakkasraja -17C, päätös tehdään klo 9.00 kilpailupäivän aamuna.

Sarjat ja matkat:

M/ N16, M14: 3,4km; N14, M/ N12: 2km; M/ N10:1,4km, M/ N8: 0,8km; M/ N6 : 0,4km

Ilmoittautumiset Skipassi- tai lisenssinumeroineen ti 29.1.2019 mennessä: suvi.helanen@ouka.fi

Osallistumismaksu 10€ maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä OsVa/ hiihtojaoston tilille:

Oulun OP FI67 5740 2720 0074 67. Seuran nimi selvästi näkyviin.

Tiedustelut: Suvi Helanen p. 050-3390660

www.oulunsalonvasama.fi

Oulunsalon Vasaman Harjoitus hiihdot keväällä 2019

14.1.2019  |  Kategoria Ajankohtaista

Oulunsalon Vasaman Harjoitus hiihdot keväällä 2019

torstaina  31.1.2019 klo 18.30

torstaina 14.2.2019 klo 18.30

torstaina 28.2.2019 klo 18.30

Sarjat ja matkat kaikille, sovitaan paikanpäällä

Tervetuloa hiihtämään !

Rantalakeus Cupin 1.Osakilpailu su 3.2.2019 Oulunsalon Kisakankaalla

1.12.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Av. pk Nuorten Hiihdot, RL-cupin 1. osakilpailu (V)

su 3.2.2019 klo 12.00 Oulunsalon Kisakankaalla

Sarjat ja matkat:

M/ N16, M/ N 14: 3,4km; M/ N12: 2km; M/ N10:1,4km, M/ N8: 0,8km; M/ N6 : 0,4km

Ilmoittautumiset ti 29.1.2019 mennessä: suvihelanen@mail.suomi.net

Tiedustelut: Suvi Helanen p. 050-3390660

www.oulunsalonvasama.fi

Hippo juoksut 19.9.2018 Kisakankaalla

19.9.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Hippo-juoksut Oulunsalon Kisakankaalla 19.9.2018
Osallistuneet
T2015 ja nuoremmat    50 m
Suvi Komulainen
Inari Kääriäinen
Venla Martiskainen
Helmi Åsnabrygg
Vilma Hoikkala
Maire Harjuniemi
P2015 ja nuoremmat    50 m
Aleksi Komulainen
Leevi Järvinen
Peetu Anttila
Romeo Toljamo
Jere Puuronen
Hugo Jormakka
Olavi Kortet
Justus Rousu
Matias Paananen
T2013-2014    100 m
Linnea Koskelo
Fanni Junkkonen
Pihla Kääriäinen
Neea Kortet
Kiira Anttila
Enni Pitkänen
Alisa Lehari
Loviisa Koskelo
Aada Honkala
Hertta Harjuniemi
P2013-2014    100 m
Lenni Ylijoki
Joonatan Linna
Alex Tieksola
Elmo Jormakka
Niilo Rousu
Väinö Martiskainen
Vili Anttila
T2011-2012    200 m
Lotta Lehari 1,03
P2011-2012    200 m
Elian Koskelo 1,09
Niilo Lampela 1,14
T2009-2010   800 m
Emma Malinen 2,53
Sofia Lehari 3,48
Roosa Kotajärvi 4,23
Kiira Silvasti 4,25
P2009-2010   800 m
Kaspian Linna 3,01
Aaron Koskelo 3,54
Justus  Voima 4,21
 T2007-2008  1,4 km
Matilda koskelo 8,02
Miia Kotajärvi 8,04
 P2007-2008   1,4 km
Santeri Ukkola 6,44

Hippo juoksut Oulunsalon Kisakankaalla 19.9.2018

14.9.2018  |  Kategoria Ajankohtaista

Hippo juoksut Oulunsalon Kisakankaalla 19.9.2018 klo 18.30

Sarjat ja matkat tytöille ja pojille

2015  ja nuoremmat 50 m

2013 – 2014   100 m

2011 – 2012   400 m

2009 – 2010  800 m

2007 – 2008  1,4 km

Tervetuloa juoksemaan !