Tulokset 16.8.2016


 

Rata A, miehet 7,1km

(Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Määttä Jari KemijU 53.01
2. Härkönen Sami OuTa 55.04 +02.03
3. Mäntylä Juha OulRe 56.12 +03.11
4. Keränen Teemu KaSu 56.27 +03.26
5. Nikula Juho KaJu 56.41 +03.40
6. Leinonen Lauri Pohjant 57.21 +04.20
7. Taskila Markku 58.06 +05.05
8. Rankka Eelis 59.29 +06.28
9. Lohi Mikko 1.00.19 +07.18
10. Isokoski Erkki VePo 1.00.24 +07.23
11. Säkkinen Mika 1.01.12 +08.11
12. Hintikka Mikko 1.03.42 +10.41
13. Nissi Markus 1.04.43 +11.42
14. Karppinen Jouku LaiVe 1.05.40 +12.39
15. Kinnunen ukka 1.05.48 +12.47
16. Kela Marko OulRe 1.07.06 +14.05
17. Haataja Anna Pohjant 1.08.30 +15.29
18. Mikkonen Ville KoskRi 1.08.51 +15.50
19. Simiä Jouni 1.09.12 +16.11
20. Fredriksson Kaj Pohjant 1.09.38 +16.37
21. Neuvonen Jussi OuTa 1.09.58 +16.57
22. Juola Eero OHS 1.10.01 +17.00
23. Ojala Kai ONMKY 1.10.16 +17.15
24. Seppälä Janne 1.11.35 +18.34
25. Lempinen Hannu Fujitsu 1.13.10 +20.09
26. Mutka Kai Pohjant 1.13.32 +20.31
27. Hanhela Mauno HaHe 1.16.58 +23.57
28. Heikkinen Markku 1.18.24 +25.23
29. Pörsti Yrjö 1.19.51 +26.50
30. Vainio Timo 1.19.54 +26.53
31. Kinnunen Matti 1.20.17 +27.16
32. Inget Mikko 1.20.39 +27.38
33. Rämö Jouko 1.22.40 +29.39
34. Ahokas Peetu IitPy 1.26.12 +33.11
35. Nevalainen Jukka 1.29.59 +36.58
36. Andsten Marko Naamangan nopeet 1.30.47 +37.46
37. Ukkonen Iiro OuTa 1.37.26 +44.25
38. Heikkinen Jani 1.42.04 +49.03
39. Ahola Heikki 1.47.00 +53.59
40. Kivilampi Ilkka 1.53.11 +1.00.10

Rata A, naiset 7,1km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Niinimäki Riitta OYS Vapari 1.04.29
2. Kaijanen Tytti OsVa 1.19.58 +15.29
3. Vuontisjärvi Annu 1.24.53 +20.24
4. Mutka Hanna 1.28.44 +24.15
5. Kela Merja OulRe 1.39.29 +35.00
6. Aikio Outi OYS Vapari 1.39.34 +35.05
7. Mäkinen Päivi OSVA 1.44.25 +39.56

Rata A poluton, miehet 7,1km

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Nikkari Olli OsVa 57.03
2. Hietala Perttu PelPo 59.49 +02.46
3. Kemppainen Jukka-Pekka 1.00.51 +03.48
4. Savolainen Jouni Pohjant 1.04.21 +07.18
5. Suomala Ville 1.06.44 +09.41
6. Hokkanen Matti 1.06.47 +09.44
7. Haataja Eetu 1.10.18 +13.15
8. Pyhtilä Veli TaivKu 1.15.09 +18.06
9. Partanen Pekka 1.16.20 +19.17
10. Riippa Ilkka OulRe 1.20.36 +23.33
11. Pirttiaho Lauri 1.27.12 +30.09
12. Tiusanen Hannu Kalske 1.41.56 +44.53

Rata A poluton, naiset 7,1km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hokkanen Anni OYS Vapari 1.25.04

Rata B, miehet 5km

(Lähti: 55, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Tuunanen Johannes 31.53
2. Valtanen Ari-Pekka OsVa 34.27 +02.34
3. Tuunanen Joona 34.38 +02.45
3. Kokko Jarno 34.38 +02.45
5. Helttunen Janne KiiMu 36.14 +04.21
6. Rankinen Juho OulRe 36.30 +04.37
7. Pajari Tommi Pohjant 37.26 +05.33
8. Westerholm Thomas VePo 37.43 +05.50
9. Ahokoivu Hemmo Pohjant 37.58 +06.05
10. Lampela Ville 38.04 +06.11
11. Kariniemi Markku 38.51 +06.58
12. Räinä Markku 38.54 +07.01
13. Pinola Timo KaSu 39.05 +07.12
14. Viiramo Petteri KiinU 40.04 +08.11
15. Sippola Antti 40.15 +08.22
16. Holma Jouni 41.50 +09.57
17. Ukkola Sakari Pohjant 42.02 +10.09
18. Backman Kari IinYr 42.04 +10.11
19. Haajanen Juha Pohjant 42.06 +10.13
20. Siirilä Jukka 42.11 +10.18
21. Salmela Janne 42.24 +10.31
22. Lindfors Jukka 42.41 +10.48
23. Lackman Jarkko 43.06 +11.13
24. Luukinen Tapio 44.22 +12.29
24. Vainikainen Seppo 44.22 +12.29
26. Näsi Juho Pohjant 44.39 +12.46
27. Sirviö Petri SK Uranus 44.48 +12.55
28. Tuunanen Jari 44.50 +12.57
29. Pelkonen Hannu 45.04 +13.11
30. Nikula Reino OuTa 45.31 +13.38
31. Pesonen Lauri 45.37 +13.44
32. Myllymaa Kauko OulRe 46.30 +14.37
33. Pietelä Jukka-Pekka Oul. Ins. 46.53 +15.00
34. Lampela Jukka 47.17 +15.24
35. Rahkola Eero OulRe 47.35 +15.42
36. Valkama Mikko 48.23 +16.30
37. Lehtonen Henry LaiVe 49.05 +17.12
38. Liuska Timo 49.08 +17.15
39. Pehkonen Samu 49.17 +17.24
40. Saastamoinen Pekka 50.00 +18.07
41. Similä Severi Pohjant 50.06 +18.13
42. Kilpeläinen Veikko VaKa 50.10 +18.17
43. Koivuvaara Tapio 50.26 +18.33
44. Rautio Mikko HauVe 50.54 +19.01
45. Tanskanen Jouni 51.02 +19.09
46. Puurunen Reijo OuTa 51.26 +19.33
47. Koskela Tuomas 52.36 +20.43
48. Valtanen Raino 52.44 +20.51
49. Koivuneva Juha 53.18 +21.25
50. Kinnula Ahti KEV 54.08 +22.15
51. Pereri Lauri OTC 54.11 +22.18
52. Myllyaho Markku SalRe 1.01.14 +29.21
53. Kössi Santeri Pohjant 1.01.19 +29.26
54. With Mikko 1.02.20 +30.27
55. Salminen Kari OYUS 1.16.54 +45.01

Rata B, naiset 5km

(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Backman Saana HaHe 38.49
2. Mattila Orvokki Pohjant 38.53 +00.04
3. Pellikka Susanna OYS Vapari 42.13 +03.24
4. Siirilä Katariina 43.22 +04.33
5. Räinä Susanna 43.57 +05.08
6. Vuolteenaho Jenni 45.04 +06.15
7. Kangas Teija OuTa 45.57 +07.08
8. Alanen Pälvi 47.07 +08.18
9. Simola Lotta OYS Vapari 47.20 +08.31
10. Lohela Päivi OYS Vapari 53.29 +14.40
11. Kinnula Irma OYS Vapari 54.12 +15.23
12. Tanskanen Päivi OYS Vapai 57.40 +18.51
13. Mäkinen Päivi OSVA 58.28 +19.39
14. Tervo Hanna-Maija 1.00.33 +21.44
15. Valli Elina 1.01.12 +22.23
16. Jussi-Pekka Reetta 1.04.06 +25.17
17. Pelkonen Maija OSVA 1.04.46 +25.57
18. Korhonen Kristiina 1.12.05 +33.16

Rata C, miehet 3,4km

(Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Kotila Harri YlikNM 25.46
2. Kinnunen Eerik Pohjant 26.30 +00.44
3. Maikku Sakari 28.38 +02.52
4. Kemppainen Timo 28.53 +03.07
5. Paularanta Kimmo OLK 28.55 +03.09
6. Kinnunen Raimo Pohjant 29.27 +03.41
7. Kivinen Juhani 30.18 +04.32
8. Matti Jäntti Pohjant 30.52 +05.06
9. Kokko Sami 31.04 +05.18
10. Patana Timo 31.28 +05.42
11. Pentikäinen Heimo 32.21 +06.35
12. Haikola Mauri 32.33 +06.47
13. Mattila Seppo KoskRi 33.06 +07.20
14. Ojakoski Janne 33.17 +07.31
15. Suomio Pekka Pohjant 34.37 +08.51
16. Patana Teuvo KoS 35.02 +09.16
17. Saarikettu Jarkko OYS Vapari 35.22 +09.36
18. Väänänen Ari 36.12 +10.26
19. Tolonen Markku 37.00 +11.14
20. Pietilä Jorma 37.18 +11.32
21. Lohela Väinö 38.03 +12.17
22. Kivelä Teppo 38.56 +13.10
23. Varis Antero 40.02 +14.16
24. Saikkonen Toivo OuRes 40.47 +15.01
25. Koski Tomi 41.23 +15.37
26. Herronen Jouni 42.02 +16.16
27. Luukinen Tuomo 42.50 +17.04
28. Backman Aleksi IiY 43.12 +17.26
29. Vainikainen Jimi 43.28 +17.42
30. Mylly Tapio 45.31 +19.45
31. Korkala Veikko 46.32 +20.46
32. Jokinen Kai 49.55 +24.09
33. Kouva Julius 51.09 +25.23
34. Savela Juha 52.14 +26.28
35. Virsunen Juho 52.26 +26.40
36. Korkiakoski Mirka OsVa 1.10.15 +44.29

Rata C, naiset 3,4km

(Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Maikku Mari 23.27
2. Kivelä Elina Pohjant 29.13 +05.46
3. Kokko Sini 30.06 +06.39
4. Aatsinki Tanja HaHe 32.03 +08.36
5. Myllymaa Pirkko OulRe 33.41 +10.14
6. Lukkarinen Iiris 33.55 +10.28
7. Taini Miia 34.41 +11.14
8. Hyvärinen Merja 34.50 +11.23
9. Anttila Minea Pohjant 35.20 +11.53
10. Kela Mirja OulRe 35.33 +12.06
11. Tanskanen Nina 36.30 +13.03
12. Kokko Sonja 37.13 +13.46
13. Mutka Aino Pohjant 37.40 +14.13
14. Merilä Kirsti OYUS 37.57 +14.30
15. Patrikka Nina 37.58 +14.31
16. Itkonen Tiina HaHe 38.07 +14.40
17. Leppänen Tiina OYS Vapari 38.59 +15.32
18. Malm Pirkko OYS Vapari 39.43 +16.16
19. Varis Kaisa 40.18 +16.51
20. Herronen Tarja OYS Vapari 41.49 +18.22
21. Hämälinen Sirkka-Liisa Pohjant 42.33 +19.06
22. Honkala Venla 43.39 +20.12
23. Ainassaari Kaisu OsVa 44.25 +20.58
24. Löytynoja Päivi 44.31 +21.04
25. Haapaniemi Tuula 44.45 +21.18
26. Hyväri Riina 44.51 +21.24
27. Kouva Johanna KoskRi 46.06 +22.39
28. Pesonen Terhi 47.30 +24.03
29. Valento Anna-Maija 48.03 +24.36
30. Savela Salla OYS Vapari 52.19 +28.52
31. Liikamaa-Pasma Kati YlRa 52.49 +29.22
32. Virsunen Päivikki 53.13 +29.46
33. Nikula Irma OuTa 53.39 +30.12
34. Pitko Jenni 53.49 +30.22
35. Aartomaa Sini SomE 55.48 +32.21
36. Keskinarkaus Irma OYS Vapari 56.14 +32.47
37. Paaso-Rantala Pirjo OYS Vapari 56.24 +32.57
38. Aho Tiina 1.07.04 +43.37

Rata C poluton, miehet 3,4km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Schroderus Jari Pohjant 23.45
2. Lukkari Junnu LänRa 30.07 +06.22
3. Puurunen Jarmo ONMKY 30.38 +06.53
4. Ahvenlampi Henri 30.59 +07.14
5. Vainio Aimo 31.48 +08.03
6. Toropainen Pauli ONMKY 32.39 +08.54
7. Kurula Juhani Pohjant 49.17 +25.32

Rata C poluton, naset 3,4km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mattila Ulla Pohjant 53.31
2. Korkiakoski Arja OSVA 1.01.22 +07.51

Rata D, miehet 2km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Ukkola Santeri OsVa 17.57
2. Suomala Heimo 28.03 +10.06
3. Suomala Väinö 28.18 +10.21
4. Rautio Eero 29.56 +11.59

Rata D, naiset 2km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hekkala Ruusa 19.46
2. Aino Ainasaari 19.51 +00.05
3. Anttila Ilona pohjant 28.02 +08.16

Rata 2

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Järvelä Kalevi 52.50

Rata 3

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Grekelä Antti HaHe 34.45
2. Merilä Seppo OYUS 37.58 +03.13
3. Malm Lauri Reima 41.19 +06.34
4. Haapaniemi Niilo HaHe 41.39 +06.54
5. Räisänen Jukka 43.33 +08.48

Rata 4

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Rata 5

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Nauska Seppo 23.04
2. Korvenheimo Pia-Riitta 24.36 +01.32
3. Juusola Sami 1.01.58 +38.54

Rata 6

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Kaipala Rauno Pohjant 1.02.36

Rata 7

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Sillanpää Kristiina 50.37

Rata 8

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Klemetti Erno 1.45.15

Rata 9

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Leskelä Tarja OsVa 23.50
2. Näsi Juliaana Pohjant 1.10.47 +46.57
3. Airaksinen Saara 1.30.48 +1.06.58

Rata 10

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Kivinen Janne 2.06.34

Rata 11

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hanhineva Tero 1.26.42

Rata 1

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Leskelä Maarit OsVa 00.00

 

© Oulunsalon Vasama ry - Toteutus: TMI Markus Haataja